Granda Pro 5: DRAKA – relacja oraz wyniki

Relacjonowana ostatnio na naszym blogu gala Slugfest 12 nie była jedyną imprezą na jaką udaliśmy się w ostatnim czasie. W zeszły weekend, 18 listopada w Warszawie przy ulicy Łazienkowskiej odbyła się kolejna, piąta już Granda Pro zatytułowana jako „DRAKA”. Podczas tego wydarzenia mogliśmy oglądać dziewięć walk. Cztery z nich odbyły się na zasadach MMA, pozostałe pięć to walki kickbokserskie. Organizatorem gali tak jak poprzednio jest Legia Fight Club a my kolejny raz mieliśmy przyjemność zostać patronem technicznym wydarzenia dostarczając najwyższej jakości sprzęt marki StormCloud.

Mimo wciąż małego lecz rosnącego tworu jakim jest Granda Pro poziom sportowy pozostaje niezmiennie na najwyższym poziomie. Piąta edycja była tego doskonałym przykładem. Nie zabrakło poddań, nokautów oraz decyzji sędziowskich po wyczerpujących wojnach. Kartę walk przeplatały pojedynki na zasadach MMA oraz K1 co jest rozwiązaniem bardzo ciekawym. Przy okazji piątej gali organizatorzy gali wrócili z organizacją na obiekt w którym zrodził się projekt czyli salę klubu LFC. Jest to mniejsza lokalizacja która zapewnia kameralną atmosferę. Kibice dopisali liczną obecnością oraz wspaniałym, głośnym dopingiem. Przybycie osób z różnych stołecznych klubów jak Gorilla, Nastula czyGaruda i wspólne kibicowanie wytworzyło na miejscu wspaniałą, sportową atmosferę.Fani sportów walki którzy nie mieli okazji pojawić się na gali osobiście,mogli śledzić walki na żywo w Internecie. Dzięki transmisji online wydarzenie mogło obejrzeć jeszcze więcej zainteresowanych kibiców.

Na koniec warto zwrócić uwagę na poziom organizacyjny. Wszystko odbywało się sprawnie i bez zacięć, zdecydowanie widać tu doświadczenie i wprawę organizatorów. Granda Pro wydaje się więc mieć tak zwane „choroby wieku dziecięcego” za sobą. Organizacja znalazła swoje miejsce na rynku gal sportów walki co niezmiernie cieszy. Konferansjerem gali był znany i lubiany Łukasz "Juras" Jurkowski który profesjonalnie poprowadził całą imprezę.

Poniżej przedstawiamy wyniki gali Granda Pro 5 - Draka:

Walka wieczoru:
MMA 77kg: Krystian Kaszubowski pok. Grzegorza Saneckiego przez poddanie (dźwignia na kolano, runda 1)

Pozostałe:
K1 71kg: Kamil Pawlak pok. Marcina Kreta jednogłośną decyzję sędziów
MMA 63kg: Sylwester Miller pok. Sławomira Szczepańskiego przez poddanie (mata leo, runda 1)
K1 91kg: Łukasz Lipniacki pok. Wiktora Waszczuka przez nokaut (runda 1)
MMA 93kg: Arkadiusz Jędraczka pok. Bartka Szewczyka przez poddanie (dźwignia na kolano, runda 2)
K1 75kg: Grzegorz Steć pok. Norberta Joba jednogłośną decyzję sędziów
MMA 84kg: Maciej Roszkowski pok. Bartłomieja Niewęgłowskiego przez poddanie (mata leo, runda 2)
K1 71kg: Danik Buka pok. Patryka Frydę nie jednogłośną decyzję sędziów

Prezentujemy także kilka wybranych fotek z gali:Foto: Pawel Grabowski

Komentarze

Zostaw komentarz

Top