Ochrona dłoni twoją najlepszą bronią

Sporty walki w zależności od danego stylu mogą się bardzo różnić między sobą ale to co jest ich wspólnym mianownikiem to duże ryzyko odniesienia kontuzji. Nie jest zapewne niespodzianką, że w uderzanych sportach walki np. boks, muay thai, MMA jednymi z najbardziej narażonych na kontuzje części ciała są dłonie i nadgarstki.

Aby uniknąć lub chociaż zminimalizować ryzyko kontuzji dłoni i nadgarstków ważne jest aby zapewnić im maksymalną ochronę.

 

Wewnętrzna struktura rękawic chroni twoje dłonie

Pośród najczęstszych kontuzji w sportach walki wyróżnić możemy tzw. "złamanie typu bokserskiego" czyli złamanie szyjki czwartej lub piątej kości śródręcza. Zazwyczaj dzieje się tak w przypadku zadania ciosu, którego siła skupiła się na czwartej lub piątej kości śródręcza (zamiast na drugiej i trzeciej). Może dojść wtedy do pęknięcia lub złamania. Gdy zaciśnięta pięść uderza w twardy cel siła przechodzi przez kostki aż do śródręcza. Jednak w sytuacji gdy cios zadany jest pod nieprawidłowym kątem lub ochrona dłoni jest nieodpowiednia to stosunkowo małe i słabe kości zewnętrzne dłoni potrafią wyłamać się z szyjki powodując omawiane "złamanie typu bokserskiego".

Aby zminimalizować ryzyko kontuzji powinieneś używać rękawic z bezpiecznym wewnętrznym wypełnieniem gwarantującym dobrą ochronę oraz absorbowanie uderzeń i wstrząsów. Zbyt miękkie i kruche wypełnienie nie ochroni dobrze twojej dłoni podczas uderzeń. Będzie ona narażona większe ryzyko kontuzji.

W rękawicach Storm Cloud Blizzard używamy specjalnego 3-warstwowego wypełnienia, które amortyzuje wstrząsy i w odpowiedni sposób chroni rękę.

Zewnętrzna warstwa wypełnienia wykonana jest z materiału, którego zadaniem jest absorbowanie uderzeń i odpowiedni rozkład ich siły na całej rękawicy.

Środkowa, najgrubsza warstwa stanowi w zasadzie połączenie dwóch cieńszych warstw o różnym stopniu twardości. Dzięki tej warstwie twoja dłoń ułożona jest w sposób ergonomiczny a kości dobrze zabezpieczone podczas mocnych uderzeń.

3-cia wewnętrzna warstwa wykonana z miękkiej pianki powoduje, że rękawice Storm Cloud Blizzard idealnie dopasowują sie do dłoni zwiększając wygodę a tym samym bezpieczeństwo.

 

Pamiętaj o bezpieczeństwie nadgarstków

Kolejnymi bardzo częstymi urazami wśród osób trenujących sporty walki są uszkodzenia (pęknięcia, złamania) nadgarstka. Szczególnie mówimy tutaj o kontuzjach kości łódeczkowatej , jednej z najważniejszych kości w nadgarstku, której uszkodzenie może znacząco wpłynąć na zdrowie oraz komfort treningu. Bardzo często kończy się to kilkutygodniową przerwą w treningach.

Do kontuzji nadgarstków bardzo często może dojść podczas zwykłego upadku, mając otwartą rękę ale w sportach uderzanych najczęściej dochodzi do nich w przypadku źle ułożonej dłoni podczas zadawania ciosu.

Drugą grupą uszkodzeń nadgarstków są naciągnięcia lub co gorsza zerwania ścięgien i wiązadeł w nadgarstku. Tkanki stawów w całym ciele są bardzo delikatne ale w nadgarstku są szczególnie narażone na uraz. Wynika to z dużej ilości silnych i dynamicznych ruchów/uderzeń podczas każdej sesji treningowej.

Naciągnięcia lub zerwania ścięgien i wiązadeł w nadgarstku mogą być spowodowane nieprawidłową techniką, niecelnym uderzeniem lub po prostu niefortunnym trafieniem przeciwnika. Zazwyczaj jest to bardzo bolesna i bardzo ograniczająca kontuzja, która uniemożliwia efektywny trening.

Aby chronić nadgarstki należy używać bandaży bokserskich oraz dobrych rękawic, które w odpowiedni sposób zabezpieczają nadgarstki.

W rękawicach Storm Cloud Blizzard zastosowaliśmy szeroki (9,5 cm) dodatkowo wzmocniony wewnętrznie system zabezpieczenia nadgarstka, który w połączeniu z długim zapięciem rzepowym w perfekcyjny sposób stabilizuje i zabezpiecza twoją dłoń.

Życzymy udanych i bezpiecznych treningów.

Link do rękawic Blizzard: http://stormcloudfight.pl/2-rekawice-bokserskie-thai-blizzard.html

Komentarze

Zostaw komentarz

Top